dove

Ważne informacje

  1. Terapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa, z której zwolnić może sąd lub sytuacja zagrożenia życia pacjenta bądź innej osoby z nim związanej. Terapeuta może jedynie dzielić się informacjami o pacjencie z superwizorem (również terapeutą), pod którego opieką merytoryczną się znajduje. Superwizora również obowiązuje tajemnica zawodowa.
  2.  Terapeuta nie udziela rad i wskazówek z wyjątkiem warsztatów, szkoleń, konsultacji, czy interwencji kryzysowych, które terapią nie są.
  3. Terapia trwa 50 minut, prosimy przychodzić punktualnie lub 5-10 minut przed sesją, ze względu na poprzednich pacjentow, którzy w tym czasie mogą być jeszcze w gabinecie.
  4.  Spotkanie można odwołać na 24 godziny przed umówionym terminem. Po tym czasie wszystkie odwołane spotkania są płatne jak w cenniku.
  5. Pacjentów, którzy przychodzą po raz pierwszy prosimy o potwierdzenie przybycia (sms) w danym dniu.
  6. Podczas terapii nie korzystamy z telefonu, więc jeżeli trudno się do nas dodzwonić to pewnie nie możemy odebrać, na pewno oddzwonimy.
  7. Ważne by kontakt z terapeutą nawiązał sam zainteresowany, a nie ktoś w jego imieniu. Dotyczy to osób pełnoletnich.
  8. Pierwsze spotkanie (lub kilka pierwszych) ma na celu poznanie pacjenta i jego problemu. Potem następuje ustalenie zasad terapii (kontraktu), celu oraz czasu i częstotliwości spotkań (z reguły raz w tygodniu).
  9. Terapia opiera się głównie na relacji pacjent – terapeuta, dlatego ważne jest by być względnie przekonanym do tego, że to właśnie z tym terapeutą pacjent chce pracować.